HÜNNAP ÖZÜ 260gr

Ürün Kodu : 190
175,00 TL
Zennup 1844
HÜNNAP ÖZÜ 260gr
175,00 TL
 • Ürün Açıklaması
  ZENNUP1844 HÜNNAP ÖZÜ
   
  Geleneksel ve tamamen doğal yöntemlerle üretmiş olduğumuz Hünnap özü, yöresel tatlarımızın en özgün örneklerinden biridir. Hünnap özü, AMASYA yöremizde yetişen hünnap meyvesinin özünden elde edilen yoğun ve tatlı bir sıvıdır. Genellikle koyu kırmızı veya kahverengi renkte olabilir. Lezzeti tatlı ve hafif ekşimsidir, ancak oldukça hoş bir aromaya sahiptir. 
   
  Endişe, kaygı, huzursuzluk, mutsuzluk, uykusuzluk vb.aşırı stresli olanlara tavsiye edilir. Seratonin (Mutluluk hormonu) ve Melatonin (uyku hormonu) üretimini aktive ettiği kabul edilir. Yüksek lif oranıyla Kabızlık için önerilir. Düşük kalorisiyle; diyabet hastaları ve diyet yapanlar için çok sağlıklı bir besindir. Şeker hastalarının kullanabileceği hafif bir gıdadır. Hamile ve lohusa (Emziren) Kadınlar için sağlıklı bir atıştırmalıktır. 
   
  Yüksek antioksidan içeriği ve sağlık açısından faydalı vitamin ve minerallerle dolu olması nedeniyle çeşitli şekillerde kullanılabilir. Ceviz ve tarçınla pratik hazırlanabilecek doğal ve hafif bir tatlıdır. Hem yemeklerde ve tatlılarda tatlandırıcı olarak tercih edilebilir hem de içeceklerde, dondurmalarda kullanılabilir. Dolayısıyla, hünnap özü, doğal bir tatlandırıcı olarak tatlılarınızı tatlandırmak ve sağlıklı bir şekilde beslenmek için harika bir seçenektir.
   
  Ürünümüz, koruyucu ve katkı maddeleri içermeyen, tamamen doğal ve saf içeriklerle üretilmiştir. Doğanın bize sunduğu en saf lezzetleri  sizlere ulaştırırken, sağlığınızı da ön planda tutuyoruz.
 • Ödeme Seçenekleri
 • İade Koşulları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.